19 ارديبهشت 1400

اخبار

وبینار آموزشی بازاریابی اثربخش استارت آپ ها

whatsapp image 2021-04-17 at 03.10.11

 

سرفصل ها:

-         انتخاب بازار هدف

-         ساخت پیام و انتخاب رسانه

-         برانگیختن مراجعات

-         ارزش مادام العمر مشتری

یکی از نقاط اشتراک کسب و کارهای با رشد بالا این است که تمرکز خود را  بر موضوع بازاریابی می‌گذارند. اکثر کارآفرینان تصور می‌کنند اگر محصول یا خدمت خوبی داشته باشند، برای اینکه مورد توجه مخاطبان بازار قرار بگیرند کافی است. در حالی که مخاطبان شما تنها زمانی متوجه کیفیت محصول یا خدمت شما خواهند شد که از شما خرید کرده باشند.

برنامه بازاریابی یک صفحه‌ای، بر روش بازاریابی پاسخ مستقیم تمرکز کرده و اصول آزمون پس داده بازاریابی پاسخ مستقیم که توسط بزرگان این حوزه تئوریزه شده و بارها آزمایش شدند و نتایج مطلوب به همراه داشتند را گردآوری کرده و در یک دسته‌بندی قابل فهم و منسجم ارائه داده است.

ویژگی این نوع بازاریابی این است که برای کسب و کارهای کوچک به راحتی قابل اجراست. اصول بازاریابی پاسخ مستقیم طوری تدوین شده که با شرایط و محدودیت‌های مالی و نیروی انسانی کسب و کارهای کوچک قابل پیاده سازی باشد.

زمان برگزاری: جمعه سوم اردیبهشت ماه سال جاری ساعت 18 تا 19

ارائه دهنده: مهندس شیخ الاسلامی معاون مرکز رشد دانشگاه قم

لینک ثبت نام:

https://evand.com/events/one-page-marketing-plan

حضور شرکت ایستا صنعت وطن (خانه نانو) در اولین رویداد تا ثریا

nano1

 حضور شرکت ایستا صنعت وطن (خانه نانو) در اولین رویداد شرکت های فناور و دانش بنیان با عنوان تا ثریا

شرکت ایستا صنعت وطن (خانه نانو) به مدیریت سرکار خانم دکتر کاشانیان از شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه قم با حضور خود در نخستین رویداد تا ثریا «روایت راه حل های علمی نافع برای حل مسائل کشور» به ارائه فناوری های نوین در عرصه نانو فناوری پرداخته و محصولات کاربردی در علوم فناوری نانو را در این رویداد به نمایش گذاشته است.

 

nano2


وبینار آشنایی با فناوری های زیستی

زیست فناوری

سرفصل های وبینار:

-  مقدمه ای بر زیست شناسی

- حوزه های فعالیت زیست فناوری

- آشنایی با تکنیک های آزمایشگاهی

-آشنایی با تکنیک های محاسباتی

-فرصت های تجاری سازی زیست فناوری

مدرس:

جناب آقای علی سالاری

زمان برگزاری : سه شنبه 19 اسفندماه

ساعت برگزاری: 13-14

لینک ثبت نام:

https://evnd.co/hkOxl

وبینار آموزش تدوین طرح کسب و کار

poster

 

سرفصل های وبینار:

-  معرفی طرح کسب و کار

-  تشریح اجزای طرح کسب و کار

-  مطالعات بازار و برآورد تقاضای بازار

-  طرح مالی و سرمایه ثابت و سرمایه در گردش

-   هزینه سود و زیان و برآورد درآمد

مدرس:

جناب آقای مهندس جهانگیریان

زمان برگزاری : دوشنبه 18 اسفندماه

ساعت برگزاری: 14-13

لینک ثبت نام:

https://evnd.co/hvOzZ


 

طرح کسب ‌وکار business plan

 

یک نوشته رسمی است که اهداف کسب ‌وکار را تعیین، دلایل امکان تحقق اهداف را ذکر و برنامه‌ هایی که برای رسیدن به اهداف دنبال می‌شوند را ارائه می‌کند. این طرح عبارت است از شرح سمت وسوی فعالیت اقتصادی موردنظر،

 طرح کسب ‌وکار سندی مکتوب است که جزئیات کسب‌ وکار پیشنهادی را مشخص می‌کند. این سند باید ضمن تشریح موقعیت کنونی، نیازها، انتظارات و نتایج پیش‌بینی شده را شرح دهد و کلیه جوانب آن را ارزیابی کند.

 اهمیت طرح کسب و کار:

 تهیه طرح تجاری مهم ترین و پیچیده ترین قسمت در روند کارآفرینی است. در واقع برنامه کسب و کار به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی و مدیریت بهتر کسب‌ و کارهای موجود و یا جدید می‌باشد. این کار از طریق توجه به اولویت‌ها، نظارت و ارزیابی پیشرفت کار و کمک به دستیابی اهداف از پیش تعیین شده صورت می‌گیرد. با تدوین اهداف و شیوه‌های دستیابی به هدف مسیر موفقیت هموار می‌شود.

 مراحل کلی تدوین طرح کسب و کار:

 با توجه به اندازه کسب و کارها می توان طرح‌ های مختلف نوشت. یک فرمت یا محتوایی که همه موارد را شامل شود، وجود ندارد. هر بخش یک بیزنس‌پلن نماینده یک بخش از سازمان است که در کنار هم نمای کلی سازمان را نمایش می دهند.

 شیوه تدوین طرح کسب و کار:

 طرح کسب و کار آغازین: این طرح کسب و کار ابزار خوبی است برای سنجش ایده شما، با توجه به اینکه آیا این ایده ارزش کسب و کار دارد یا خیر. اما به هیچ وجه از دقت کافی برای اداره یک کسب و کار برخوردار نیست. طرح کسب و کار کامل: این طرح کسب و کار برای چرخاندن واقعی یک کسب و کار نوشته می شود.

 طرح کسب و کار داخلی: این طرح به منظور کسب منابع از درون شرکت نوشته شده و در جهت برنامه ریزی برای رشد، یک محصول جدید و توسعه کسب و کار استفاده می شود.


تدوین طرح کسب و کار

رونمایی انتخاب دستاورد شرکت مایا هوشمند ایرانیان در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار سال 1399

مای هوم

افتخاری دیگر از واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه قم


"طراحی و تولید سخت افزارهای الکترونیک مرتبط با هوشمندسازی ساختمان” دستاورد واحد فناور مرکز رشد دانشگاه قم در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار رونمایی شد.

طبق گزارش روابط عمومی مرکز رشد دانشگاه قم: "طراحی و تولید سخت افزارهای الکترونیک مرتبط با هوشمندسازی ساختمان” طرح فناورانه پژوهشگر و فناور مرکز رشد دانشگاه قم به عنوان یکی از ۸۹ طرح فناورانه برتر کشور در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار رونمایی شد.

خانه هوشمند، طرح شرکت مایا هوشمند ایرانیان به مدیر عاملی آقای مهندس محمد حسن محمدخانی از شرکت های فناور مرکز رشد دانشگاه قم می باشد.

مهم ترین تأثیر سیستم هوشمندسازی برای یک خانه کاهش مصرف انرژی به دلیل کنترل و مدیریت آسان تر وسایل و تجهیزات الکتریکی داخل خانه می باشد  البته این کاهش مصرف انرژی بایستی توسط سیستمی ایجاد شود که خود مقرون به صرفه باشد و توجیه اقتصادی داشته  باشد.

در حال حاضر یک سیستم هوشمندسازی مقرون به صرفه با کاربری آسان و پایدار نیاز مهمی در صنعت ساختمان سازی در کشور است. مقرون به صرفه بودن این سیستم در کنار کاربری آسان و پایدار آن، باعث فراگیرشدن استفاده از سیستم هوشمندسازی در ساختمان های در حال ساخت و یا ساخته شده می شود.

ویژگی های برترسیستم مای هوم:

1-رله وای فای

2- پنل دیواری

مرکز رشد دانشگاه قم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات این شرکت و همکاران محترمشان، آرزوی درخشش و توفیق روزافزون آنان را در تمام عرصه های علمی و فناوری خواستاراست.

صفحه 1 از 64