29 فروردين 1400

حدیث روز

حضرت محمد مصطفی (ص):

هیچ بنده ای مومن کامل نیست مگر هنگامی که من نزد او از خانواده و اموال و همه مردم عزیزتر باشم.

 

سال تولید پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

1400

گزارش عملکرد مرکز رشد در سال 1398

مرکز رشد دانشگاه قم در شبکه های اجتماعی

aparat logo_fa_color_black_1100x400

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان

qanun


دستگاه تولید نان بدون ضایعات درقم ساخته شد

به همت وباحمایت مرکزرشد؛دستگاه تولید نان بدون ضایعات درقم ساخته شد
به گزارش روابط عمومی مرکزرشد دانشگاه قم ،محمدحسینی بابیان اینکه امسال به فرمان مقام معظم رهبري بنام سال اصلاح الگو مصرف نام‌گذاري شده است گفت: اگر بتوانیم ساخت دستگاه راتکمیل وبه بازار عرضه کنیم تحول چشمگیری دراصلاح الگوی مصرف رخ خواهدداد.

 

این مخترع قمی توضیح داد:ازمزایای این دستگاه این است که نان های پر مصرف را بدون ضايعات و با عمر نگهداري دو ماهه توليد می کند و مي‌تواند 30/0 از ضايعات نان جلوگيري نماید.
حسینی بیان داشت :ازجمله اقداماتی که دراین راستا انجام داده ام کاربردی کردن این دستگاه برای تولیدو استفاده درمراکزفروش نان درسطح شهراست .
این مخترع مستقردرمرکزرشدبااشاره به اینکه مردم همیشه ازکیفیت نامرغوب رنج برده انداظهارداشت: دستگاه مكانيزه فعلي دستگاه بصورت يكنواخت نان‌هايي با كيفيت خوب را به مصرف‌كننده تحويل مي‌دهد و مصرف‌كننده نيز براحتي تمامي قسمت‌هاي نان را استفاده مي‌كند و شايد ضايعات اين نوع نان كمتر از 02/0 باشد.
وي ادامه داد: اين دستگاه اين ويژگي را دارد كه در خود واحدهاي نانوايي سطح شهر مستقر شود و نان‌هاي توليد شده به وسيله آن به مدت دو ماه قابليت ماندگاري خواهد داشت، همچنين با استفاده از اين دستگاه امكان طعم‌دار كردن نان نيز فراهم مي‌شود.
حسيني با بيان اينكه اين دستگاه نمونه خارجي و داخلي ندارد، يادآور شد: مركز رشد دانشگاه قم در تلاش است تا اين دستگاه را در داخل ثبت كند و همچنين ما مي‌توانيم اين دستگاه را در خارج از كشور نيز ثبت كنيم.
وي با بيان اينكه تاكنون 80 ميليون تومان براي ساخت دستگاه هزينه شده است، اظهار داشت: متاسفانه هيچ‌ يك از مسئولان استان از ساخت اين دستگاه حمايت نكردند و حتي وقتي من براي دريافت آرد براي آزمايش دستگاه ساخته شده مراجعه كردم، از دادن آرد به من خودداري كردندوحتی مراتهدید به پیگردقانونی کردند.
سازنده دستگاه توليد نان بدون ضايعات گفت: در حال حاضر تنها مركزي كه حاضر به حمايت از ساخت اين دستگاه شده مركز رشد دانشگاه قم است و در حال پيگيري هستيم تا اين دستگاه را به ثبت برسانيم.
مبتکردستگاه  نان بدون ضایعات باطرح این   سئوال که چرا مسئولان كشور از طرحي كه در سال اصلاح الگوي مصرف مي‌تواند ضايعات نان را تا صفر درصد كاهش مي‌دهد، حمايت نمي‌كنند،ازمرکزرشد دانشگاه قم به دلیل همکاری های صورت گرفته تقدیرکرد.

 

این مقاله را محبوب کنید

آخرین بروزرسانی شنبه, 28 فروردين 1400 .